Kwasy

Cosmelan - najskuteczniejsza terapia wybielająca przebarwienia


Terapia Cosmelan jest nowością, usuwającą plamy i przebarwienia skórne. Jest połączeniem peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków stworzonych specjalnie do tego celu. Cosmelan wyróżnia się ogromną skutecznością - w około 98% przypadków całkowicie usuwa przebarwienia, nawet zadawnione, utrzymujące się od wielu lat. Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry.

Cosmelan

Pochodzenie plam barwnikowych i przebarwień jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też mieć podłoże hormonalne. Terapia Cosmelan usuwa je skutecznie, bez względu na rodzaj i pochodzenia.

Oczekiwane efekty

Terapia Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Zazwyczaj stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji, w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 do 10 dniach. Cosmelan jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%.

Sposób działania

Mechanizm działania COSMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy.) Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.

Zabiegi i cykl leczenia

Podczas pierwszej wizyty ustalamy fototyp skóry pacjentki, szczegółowo omawiamy przebieg leczenia oraz dalsze postępowanie w trakcie terapii, która kontynuowana będzie w domu. Terapia składa się z zabiegu w gabinecie oraz codziennego stosowania w domu dermokosmetyków. Sam zabieg składa się z kilku elementów. Najpierw oczyszczamy skórę preparatem przygotowującym ją do przyjęcia kremu „Cosmelan 1˝. Po upewnieniu się, że nie występują żadne skutki uboczne działania preparatu, zalecamy utrzymanie maski przez odpowiedni okres czasu. Następnie pacjent udaje sie do domu, gdzie po określonym czasie zmywa maskę wodą. Po zabiegu umawiamy dwie bezpłatne konsultacje kontrolne, pierwszą po 7 dniach od zabiegu. Terapia kontynuowana jest w domu przez okres ok. 3 miesięcy.

Uwagi

Cosmelan jest obecnie najskuteczniejszą kuracją wybielającą spośród terapii dostępnych na rynku. Zabieg jest bezpieczny i nie grozi żadnymi powikłaniami. Jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry. Może być wykonywany o każdej porze roku.Ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli bowiem zaniechamy ochrony, a organizm ma skłonności do powstawania przebarwień - plamy mogą powstać ponownie.

 

Salicylie

Kwas salicynowy indukuje znacznie łuszczenie i odnowę naskórka. W trądziku pomaga oczyszczać pory, usuwa zaskórniki i blizny. Wpływa na rozjaśnienie plam barwnikowych. Doskonale odmładza skórę zwiększa napięcie i redukuje zmarszczki. Polecany przy fotostarzeniu, przygotowuje do mikrodermabrazji.

Wskazany przy trądziku zapalnym i różowatym, zaskórnikowym, łuszczycy, zapaleniu mieszków włosowych, fotostarzeniu. Zalecana jest seria 6-10 zabiegów, co 2-3 tygodnie.

 

Xylogic

 

 

Xylogic - innowacyjne oraz wyjątkowo skuteczne preparaty do pielęgnacji twarzy, stworzone w odpowiedzi na najczęściej występujące problemy skórne: popękane naczynka, przebarwienia skóry i zmarszczki. 

Linia My Peel to nowość Xylogic Professional czyli pilingi chemiczne, które doskonale poprawiają kondycję skóry i likwidują niedoskonałości. 

 

RETIX C - nowość

 

RETIX C  to kompletna terapia anti-anging twarzy, szyi i dekoltu. Wykorzystuje retinol - czystą postać witaminy A, jeden z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry oraz wiataminę C i koktajl antyoksydantów, działających rozjaśniająco, antyoksydacyjnie i regenerująco.

Działanie Retix C:

  • Regulacja procesu rogowacenia naskórka 
  • Odbudowa włókien kolagenu, elastyny i GAG i stymulacja odnowy komórek skóry 
  • Wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry 
  •  Zagęszczenie  i  poprawa napięcia skóry 
  •  Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, dzięki ograniczeniu przeznaskórkowej utraty  wody z naskórka (TEWL - Transepidermal Water Loss). 
  •  Ochrona przed fotouszkodzeniami  i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A

EFEKT?  Skóra jest  widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita,  jędrna i napięta a zmarszczki mniej widoczne.