MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne.

W Hedene Studio Kosmetyczne stosujemy do tego celu injektor MCT Mesoestetic. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są w bardzo precyzyjnie, odmierzonych dawkach od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują. Substancje aktywne to preparaty i koktajle odżywcze firmy Mesoestetic,

Ta metoda wprowadzania preparatów odżywczych pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

Ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.

WSKAZANIA

- odmładzanie i poprawa wyglądu skóry

- redukcja zmarszczek

- redukcja przebarwień

- odmłodzenie owalu twarzy

- przywracanie napięcia i elastyczności skóry

- leczenie rozstępów i blizn

- leczenie wypadania włosów

- leczenie cellulitu

- leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 

PRZECIWSKAZANIA

- alergie

- ciąża

- cukrzyca (niewyrównana)

- stany zapalne skóry

- opryszczka

- skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania  bliznowców)

- terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi

- choroba nowotworowa.

JAK TO SIĘ ROBI?

Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

 EFEKTY

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

 

W celu osiągnięcia pełnych efektów mezoterapii zalecane jest wykonanie serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać co 2-4 tygodnie. Dla utrzymania efektu mezoterapii zabieg powinien być powtarzany – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty pierwszej kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

 

KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla.  Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CO2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla stosowany w medycynie estetycznej rozbija też nagromadzony tłuszcz.

Wprowadzenie pod skórę CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych w skórze oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest w efekcie stymulacja produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”.

WSKAZANIA

- sińce i worki pod oczami, zasinienia i zmarszczki w okolicy oczu

- cellulit

- miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej

- wspomaganie terapii dietetycznych

- zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie

- zwiotczenie skóry związane z wiekiem

- zaburzenia krążenia - tzw. "zimne ręce, zimne stopy"

- rewitalizacja skóry (odmłodzenie)

 

PRZECIWSKAZANIA

- ciąża

- ciężkie choroby serca i płuc

- choroba nowotworowa

- stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej

- terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

JAK TO SIĘ ROBI?

Dwutlenek węgla podajemy przy pomocy injectora MTE Mesoestetic, który reguluje jego przepływ i temperaturę. Gaz CO2 przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie. O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu.

Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, leczenie rozstępów na udach potrwa około 15 minut. Aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach. Najpierw raz w tygodniu (w razie potrzeby zabieg można wykonywać co 2 dni), potem raz w miesiącu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni. Jeśli chcemy zregenerować skórę w okolicach oczu czasami wystarczy jeden zabieg. Trzy minuty sprawią, że pozbędziemy się "worków pod oczami".

Karboksyterapia ma znikome ryzyko objawów ubocznych. Została ona bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania oraz bezpieczeństwa stosowania.

Kilka minut po zabiegu znikają mikroślady w miejscu wprowadzenia igły. Podobnie jest z zaczerwienieniami w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania „siniaków”. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”. Jednak znika ono po kilku- kilkunastu minutach.