Na przykład takie, jak mezoterapia igłowa lub inaczej iniekcyjna.

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne.

W Hedene Studio Kosmetyczne stosujemy do tego celu injektor MCT Mesoestetic. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są w bardzo precyzyjnie, odmierzonych dawkach od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują. Substancje aktywne to preparaty i koktajle odżywcze firmy Mesoestetic.

laseroterapia i makijaż permanentny Olsztyn

Mezoterapia Igłowa pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak zalecamy wykonanie serii kilku zabiegów do przynosi najlepsze efekty. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

Dla kogo jest mezoterapia Igłowa?

Metoda jest polecana osobom szukającym szybkiego i efektownego odmłodzenia i poprawy wyglądu skóry, redukcji zmarszczek i przebarwień, odmłodzenia owalu twarzy ( tutaj skuteczne efekty daje też Endermolift). Mezoterapia przywraca również napięcie i elastyczność skóry, leczy rozstępy, blizny, wypadanie włosów, cellulit oraz miejscowo nadmiar tkanki tłuszczowej.

Należy jednak pamiętać o przeciwskazaniach do wykonania zabiegu, gdzie wymienić trzeba:

  • alergie
  • ciążę
  • cukrzycę (niewyrównana)
  • stany zapalne skóry
  • opryszczkę
  • skórę źle tolerującę iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania  bliznowców)
  • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
  • chorobę nowotworową

Jak przebiega zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których umieszczamy preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Efekty po mezoterapii

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

W celu osiągnięcia pełnych efektów mezoterapii zalecane jest wykonanie serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać co 2-4 tygodnie. Dla utrzymania efektu mezoterapii zabieg powinien być powtarzany – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty pierwszej kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości skontaktuj się z naszymi Paniami kosmetolog pod numerem telefonu 89-541-65-83 i umów się na spotkanie w trakcie, którego znajdziesz odpowiedzi na pytania i będziesz mogła umówić się na wizytę.