Skuteczne usuwania modzeli i zrogowaceń już podczas pierwszej wizyty.

W Hedene stosujemy również dodatkowe opatrunki odciążające lub amortyzujące, które niwelują ból.

Modzele – co to jest?

Modzele są jednym z przykładów hiperkeratozy, czyli znacznego pogrubienia i nagromadzenia tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Najczęstszymi miejscami pojawienia się modzeli są: pięta, paluch, krawędzie stopy (na przodzie) oraz głowy drugiej, trzeciej lub czwartej kości śródstopia.

Przyczyny powstawania

Powstają one na skutek obciążania, tarcia lub stałego ucisku na jeden obszar skóry. Najczęstsze przyczyny to:

  • deformacje w układzie kostnym stóp
  • niewłaściwe usuwanie martwego naskórka
  • źle dobrane obuwie

Kiedy zgłaszamy się do podologa w Hedene?

Modzele i zrogowacenia naskórka przeważnie są bezbolesne mimo to muszą zostać niezwłocznie usunięte. Zgłoś się natychmiast gdy zauważysz pierwsze niepokojące zmiany. Nieleczone modzele nieestetycznie wyglądają lecz z czasem mogą sprawiać ból. Z powodu braku elastyczności naskórka i pęknięć, mogą być przyczyną zakażeń grzybiczych, wirusowych czy bakteryjnych.

Jak długo trwa terapia?

Sposoby leczenia modzeli i zrogowaceń są uzależnione od przyczyn ich powstania. Gdy przyczyną jest deformacja układu kostnego wówczas stałe usunięcie jest niemożliwe. Regularne wizyty w gabinecie podologicznym i opatrunki odciążające lub amortyzujące utrzymają skórę stopy w dobrym stanie.

W sytuacji gdy modzele powstają w wyniku nadmiernego usuwania naskórka, rekomendowaną metodą są regularne wizyty u podologa. Kilka spotkań ze specjalistą znacznie poprawi stan skóry.

Gdy przyczyną powstania modzeli jest niewłaściwy dobór obuwia, po pierwsze zalecana jest jego zmiana. Kolejnym krokiem jest indywidualna wymiana wkładek co w którym czasie zmniejszy wytwarzanie rogowatego naskórka

Po wizytach u podologa skóra nadal wymaga opieki, opatrunków odciążających i amortyzujących oraz regularnych wizyt u specjalisty – podologa. Pamiętajmy, że wyleczona stopa nadal wymaga dodatkowej opieki m.in. w postaci opatrzenia odciążającego lub amortyzującego oraz regularnych wizyt. Skuteczne usunięcie modzeli jest możliwe tylko w sytuacji trwałego usunięcia przyczyn ich powstania. Można je usunąć już podczas pierwszego zabiegu. Zabieg nie hamuje wzmożonej produkcji hiperkeratozy. To realizujemy poprzez likwidację przyczyn powstania modzela. Dlatego należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia kilku zabiegów.

Sprawdź cennik zabiegów podologicznych

Hedene Studio Kosmetyczne

Czekamy na Ciebie! Skorzystaj z konsultacji przedzabiegowej przeprowadzonej przez doświadczoną kosmetolog. Nasze zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnej i aktualnej potrzeby Twojej skóry.