Grzybica paznokci to zakażenie grzybicze w jednym lub więcej z paznokci.

Wywoływana jest przez drożdżaki, pleśniowce i dermatofity. Najczęściej dotyka osób starszych lub tych, z osłabioną odpornością. Pacjenci często mylą ją z problemem paznokci zniszczonych na skutek urazu mechanicznego. Jednymi z objawów grzybicy paznokci są utrata naturalnego, różowego zabarwienia oraz łamliwość.

Przyczyny powstawania grzybicy paznokci

  • choroby autoimmunologiczne
  • niewłaściwe obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone skóra stopy
  • nieodpowiednia higiena

Kiedy zgłaszamy się do podologa w Hedene?

Grzybicę paznokci niestety nie zwalczymy sami. Konieczna jest ingerencja specjalisty – podologa, który oczyści płytkę paznokcia i wpłynie na jej rekonstrukcję. Z doświadczeń i zaleceń podologii wynika, że oprócz środków miejscowych lub doustnych zalecanych przez lekarza dermatologa, należy też mechanicznie usunąć fragment zmienionej grzybicznie płytki paznokciowej. Specjalistami, do których powinieneś się zgłosić w pierwszej kolejności w sprawie grzybicy paznokcia, będą zatem dermatolog oraz podolog.

Polecamy wizyty w Hedene by właściwie zadbać o płytkę paznokciową.

Jak długo trwa terapia?

W przypadku grzybicy paznokci, trudno określić dokładny czas leczenia. Terapia potrafi trwać kilka miesięcy. Uzależnione jest od takich czynników jak: szybkie rozpoznanie problemu i zgłoszenia się do podologa, przeprowadzenia badań, rodzaj zakażenia oraz systematyczność.

Sprawdź cennik zabiegów podologicznych

Hedene Studio Kosmetyczne

Czekamy na Ciebie! Skorzystaj z konsultacji przedzabiegowej przeprowadzonej przez doświadczoną kosmetolog. Nasze zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnej i aktualnej potrzeby Twojej skóry.