Podolodzy w Hedene Studio Kosmetyczne potrafią zadbać o stopy diabetyków oraz wcześnie wykryć ewentualne zagrożenia.

Jednocześnie  zalecamy używanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które zwiększają sprężystość skóry, uniemożliwiając przerwanie ciągłości naskórka.

Stopa cukrzycowa – co to jest?

U osób, cierpiących na tę dolegliwość, dochodzi często do zaburzeń czucia lub mikrokrążenia. Pacjenci są szczególnie narażeni na urazy, mogące przerodzić się w owrzodzenia. Do objawów stopy cukrzycowej zaliczamy: opuchnięcia i przekrwienia, drętwienie stóp, zniekształcenia kości, zaburzenia w odczuwaniu bólu, temperatury i dotyku oraz problemy z naskórkiem i ze zdeformowanymi, przerośniętymi płytkami paznokci. Powodem jest kilka. To między innymi:

  • uszkodzenie jednego lub wielu nerwów co powoduje w stopie brak wrażliwości na pewne czynniki zewnętrzne takie jak: tarcie, ucisk, skaleczenie, ból czy zmiany temperatury.
  • uszkodzenie naczyń krwionośnych
  • zmiany wynikające z używania złego obuwia, nadwagi czy siedzącego trybu pracy

Kiedy zgłaszamy się do podologa w Hedene?

Nieleczona stopa cukrzycowa może powodować martwicę, a w dalszej kolejności amputacji kończyny. Bardzo ważna jest więc szybka i prawidłowa ocena stanu zdrowia pacjenta i stadium choroby. Do takiej oceny niezbędny jest kontakt z lekarzem oraz podologiem. Priorytetowo następuje usunięcie nadmiernych zrogowaceń skóry, wskazanie odpowiedniego preparatu oraz skierowanie do diabetologa lub chirurga. Osoby, cierpiące na tę dolegliwość, powinny być w stałym kontakcie ze specjalistą, kontrolującym ich stan zdrowia i rozwój choroby.

Dbałość o stopy cukrzyków to ciągła praca i opieka. Regularne zabiegi profilaktyczne pozwolą nam dłużej cieszyć się dobry stanem naszych stóp. Odpowiednia pielęgnacja paznokci, usuwanie zmian hiperkeratotycznych (zgrubień skórnych) i dobór właściwych kosmetyków mogą również zminimalizować ryzyko powstawania powikłań stopy cukrzycowej. Niezwykle ważny jest także dobór właściwego obuwia oraz wkładek ortopedycznych. Co ciekawe w krajach Europy Zachodniej zabiegi podologiczne dla cukrzyków to norma. Profilaktyczne wizyty u podologa to rzecz oczywista. Często zabiegi takie są nawet refundowane.

Jak długo trwa terapia?

W przeciwieństwie do pozostałych terapii w przypadku stopy cukrzycowej nie możemy mówić o przewidywanym czasie jej zakończenia. To ciągły i systematyczny proces. Polega on na właściwym obcinaniu, problematycznych paznokci, usuwaniu nadmiernie gromadzących się zrogowaceń. Stała opieka doświadczonego podologa może nas uchronić przed bardzo poważnymi problemami, prowadzącymi nawet do amputacji palców, stopy czy całej kończyny.

Sprawdź cennik zabiegów podologicznych

Hedene Studio Kosmetyczne

Czekamy na Ciebie! Skorzystaj z konsultacji przedzabiegowej przeprowadzonej przez doświadczoną kosmetolog. Nasze zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnej i aktualnej potrzeby Twojej skóry.