Korygujemy wrastające paznokcie w sposób nieinwazyjny, wykorzystując innowacyjną metodę Arkady oraz klamry ortonoksyjne.

Gdy płytka paznokcia wrasta w skórę i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienie z problemem wrastającego paznokcia. Przypadłość ta objawia się wzrostem paznokcia na boki, zakrzywianiem się oraz podwijaniem płytki paznokcia. Towarzyszy temu zaczerwienienie oraz ból podczas chodzenia, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Nie warto tego ignorować a brak wizyty u podologa prowadzi w efekcie do stanu zapalnego.

Przyczyny wrastania i skręcania paznokci

  • niewłaściwe obuwie: zbyt wysoki obcas i zbyt wąskie w palcach
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci, wycinanie boczne – płytek
  • nadmierna suchość lub potliwość skóry
  • nieprawidłowo przeprowadzony zabieg chirurgiczny wrastających paznokci
  • brak profilaktyki po zabiegu chirurgicznym wrastających paznokci – problem często powraca ze zwielokrotnioną siłą
  • deformacje ortopedyczne
  • uwarunkowania genetyczne

Kiedy zgłaszamy się do podologa w Hedene?

W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci należy zgłosić się do podologa od razu, gdy poczujemy jakikolwiek ból lub dyskomfort. Zwłaszcza, jeżeli będzie się on utrzymywał. Takie objawy zazwyczaj sygnalizują bardzo poważny problem, który później może znacznie utrudniać chodzenie.

Niestety najczęściej rekomendowaną metodą leczenia wrastającego paznokcia jest jego usunięcie bądź ciecie klinowe, które może prowadzić do wielu deformacji płytki i pogorszenia stanu paznokcia. My jednak proponujemy głównie nieinwazyjne metody. Indywidualnie dobierane, specjalistyczne klamry ortonyksyjne umożliwiają skorygowanie wzrostu paznokcia.

Równie nowoczesną, skuteczną i bezinwazyjna jest metoda Arkady, która pozwala na pozbycie się problemu już nawet w ciągu 30 minut. O niej można przeczytać w innej zakładce.

Klamry ortonyksyjne są jedną z najlepszych metod korekcji wrastających lub wkręcających się paznokci. Mają za zadanie wyprostować paznokcie i przywrócić ich odpowiedni tor wzrostu. Wśród licznych zalet, warto wymienić bezbolesny proces aplikacji oraz skuteczne niwelowanie bólu – dolegliwości bólowe ustępują często już po pierwszym założeniu klamry na paznokieć. Klamry nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Można swobodnie chodzić, a nawet uprawiać sport.

Jak długo trwa terapia?

Czas leczenia wrastającego paznokcia jest uzależniony od rozwoju schorzenia. Niekiedy może to trwać kilka miesięcy. W przypadku noszenia klamer, czas uzależniony jest od stanu i rozwoju schorzenia. Jednak zwykle problem rozwiązujemy już po kilku regularnych, zabiegach.

Sprawdź cennik zabiegów podologicznych

Hedene Studio Kosmetyczne

Czekamy na Ciebie! Skorzystaj z konsultacji przedzabiegowej przeprowadzonej przez doświadczoną kosmetolog. Nasze zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnej i aktualnej potrzeby Twojej skóry.