Odcisk to zrogowaciały naskórek.

Powstaje jako reakcja obronna skóry na miejscowy, długotrwały ucisk, w wyniku którego komórki rogowe są wgniatane w głąb skóry, powodując silny ból. Problem odcisków najczęściej dotyczy osób z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym. Powodem bywa również źle dopasowane lub za małe obuwie.

Kiedy zgłaszamy się do podologa w Hedene?

Nieusuwane odciski są wgniatane coraz głębiej w skórę, powodując dyskomfort i stały ból. Odciski mogą być przyczyną stanów zapalnych. Dlatego nie powinniśmy zwlekać i jak najszybciej zgłosić się do podologa w Hedene Studio Kosmetyczne. To daje szanse na jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Jednak gdy usuniemy odcisk w wielu przypadkach nie usuniemy przyczyny ich powstania. Bowiem  zmiany w układzie kostnym stopy mogą drażnić i przyczyniać się do ponownego powstawania odcisków. Rozwiązaniem mogą być: zmiana butów na właściwe, wkładek ortopedycznych,  indywidualne odciążenia, pielęgnacja stopy oraz stała opieka specjalisty.

Jak długo trwa terapia?

Czas terapii i liczba zabiegów są wprost proporcjonalne do okresu, jaki minął od momentu pojawienia się odcisków. Im dłużej zwlekamy z wizytą u podologa, tym trudniej usunąć odciski.

Sprawdź cennik zabiegów podologicznych

Hedene Studio Kosmetyczne

Czekamy na Ciebie! Skorzystaj z konsultacji przedzabiegowej przeprowadzonej przez doświadczoną kosmetolog. Nasze zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnej i aktualnej potrzeby Twojej skóry.