Doświadczenie sprawia, że wiemy jak bezboleśnie usunąć kurzajki.

A co również ważne umiemy dobrać właściwe preparaty pielęgnacyjne, które zmniejszają ryzyko ponownego wystąpienia kurzajek.

Kurzajki – co to jest?

Kurzajki to brodawka wirusowa. Powstaje w wyniku zagnieżdżenia się wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Wirus przenoszony jest poprzez kontakt z naskórkiem.

Kurzajki najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, ale mogą także zostać przeniesione na inne części ciała.

Przyczyny powstawania

Dokładne przyczyny nie są do końca znane. Kurzajki najczęściej powstają w wyniku:

  • osłabienia odporności organizmu, co sprzyja zagnieżdżaniu się wirusa HPV. To np. nadmierne obciążenie psychiczne, zbyt duży wysiłek fizyczny, ciąża, ciężkie operacje, schorzenia układowe, zaburzenia metabolizmu, zaburzenia hormonalne, chroniczne stany zapalne, zaburzenia w układzie krwionośnym czy nadmierna potliwość
  • skaleczenia, otarcia lub pęknięcia, które również mogą tworzyć warunki do powstania infekcji spowodowanej wirusem HPV

Kiedy zgłaszamy się do podologa w Hedene?

Opóźnianie usunięcia kurzajki zwiększa szanse na rozpowszechnienie się wirusa HPV na inne części skóry. Nieusunięte kurzajki coraz głębiej zagnieżdżają się w skórze i wywołują ból. Zapraszamy do Hedene gdy tylko zauważymy niepokojące objawy.

Szybkie działanie i pielęgnacja specjalistycznymi kosmetykami niwelują ryzyko ponownego pojawianie się kurzajek. Usunięcie brodawki lub brodawek nie gwarantują jednak, że nie pojawią się one w przyszłości. Nosicielami wirusa HPV możemy być nawet przez kilka lat, dlatego kontrola i stała opieka podologa są niezwykle ważne.

Jak długo trwa terapia?

Czas trwania terapii jest bardzo różny i zależy od indywidualnych uwarunkowań oraz reakcji każdego z nas na terapię. Wynosi od kilku do nawet kilkunastu wizyt. Wpływ na długość terapii ma czas od chwili pojawiania się kurzajki do wizyty w gabinecie podologicznym. Im szybsza wizyta u podologa tym szybsze pozbycie się problemu. Zapraszamy również dzieci, u których problem rozwiązuje się zazwyczaj już podczas kilku wizyt.

Sprawdź cennik zabiegów podologicznych

Hedene Studio Kosmetyczne

Czekamy na Ciebie! Skorzystaj z konsultacji przedzabiegowej przeprowadzonej przez doświadczoną kosmetolog. Nasze zabiegi zawsze dostosowane są do indywidualnej i aktualnej potrzeby Twojej skóry.