Czy wiesz, że aż 15% populacji cierpi właśnie z powodu wrastających paznokci?

Nasze studio kosmetyczne jest pierwszym w Olsztynie, które wdrożyło tę innowacyjną metodą korekcji wrastających paznokci i urządzenie wynalezione przez Pana Adriana Arkadę.

Nasze panie kosmetolog  mogą poszczycić się bogatym doświadczeniu w wykorzystaniu tej metody oraz szkoleniami II stopnia, które firma Podoland organizuje tylko dla  zaawansowanych i ściśle współpracujących z nią gabinetów.

Metoda korekcji wrastających paznokci Kostką Arkady to przełom w dziedzinie podologii. Innowacyjne narzędzie medyczne stworzone od podstaw przez Adriana Arkadę, to opatentowany, polski wynalazek, który umożliwia bezpieczne i skuteczne zniwelowanie problemu wrastających paznokci.

metoda Arkady - podolog Olsztyn

Wykonana z najwyższej jakości stali chirurgicznej pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego zabiegu, przynoszącego natychmiastową ulgę w bólu. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny – w przypadku kobiet, w większości przeprowadzonych zabiegów możliwe jest zdobienie lub malowanie płytki paznokcia. Metoda Arkada pomogła już wielu naszym pacjentom, którzy są zaskoczeni jej skutecznością i polecają innym cierpiącym na to schorzenie.

Zabieg wykonywany Metodą Arkady, jako jedyny z dostępnych na rynku, pozwala w większości przypadków na pozbycie się problemu wrastających paznokci w ciągu jednej wizyty. Podstawowy zabieg trwa od 30 do 45 min, a czas jego trwania uzależniony jest od stopnia komplikacji danego przypadku. Okres leczenia zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również to jak długo paznokcie wrastały. W niektórych przypadkach po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane co dwa do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.

Warto zapoznać się z przyczynami wrastania i wkręcania się paznokci. Do najpowszechniejszych można zaliczyć:  niewłaściwe obcinanie paznokci (szczególnie zbyt głębokie wycinanie krawędzi bocznych), używanie zbyt ciasnego obuwia, pojawienie się urazów mechanicznych paznokci, pojawiające się deformacje stóp, brak profilaktyki po chirurgicznym zabiegu na wrastających paznokciach oraz nadwaga.

Zabiegi wykonywane w Hedene Studio Kosmetyczne przynoszą natychmiastową ulgę, są znakomitą alternatywą dla bolesnych zabiegów chirurgicznych, wspomagają naturalną regenerację i wzrost paznokci, po korekcie nie są wyczuwalne w bucie a co bardzo istotne – nie ograniczają aktywności fizycznej.

Przeciwwskazaniem do wykonaniu zabiegu metodą Arkady są zmiany nowotworowe oraz zanik płytki paznokciowej.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dzwoń, umów się na spotkanie i wyjaśnij nurtujące Cię problemy. Nasze niezwykle doświadczone Panie kosmetolog i podolog pomogą w wyjaśnieniu kwestii zabiegowych i pozabiegowych.

W trosce o najwyższe bezpieczeństwo i higienę wykonywanych usług używamy własnego urządzenia Autoklaw do sterylizacji narzędzi.